Šimánek Jiří (22)       1
  Štrba Martin (13) 1 2 1 2
  Vondrka Michal (24)

Překvapení se rozplynulo za čtrnáct sekund

Slavia pracně vydřela dvoubrankový náskok. Do té doby třikrát poražení Jihočeši byli „na ručník.“ Jenže se nevzdali! Do druhé přestávky stihli ztrátu dohnat, deset minut před koncem Štrba v oslabení dokonce poslal České Budějovice poprvé v sezóně do vedení. Osudných 14 sekund a dva góly v 52. minutě však sebraly poslednímu týmu tabulky veškerou naději. Slavia premiérově zvítězila v základní hrací době 5:3, v samotném závěru utkání však zřejmě na nějaký čas přišla o svůj základní stavební kámen – gólmana Málka.

Pět minut se v Edenu nic nedělo. Pak ale Alinč dělovkou z pravé strany rozezvučel Maříkovu branku jako zvony ve Vatikánu a hlavní rozhodčí Venglář přivolal na pomoc videorozhodčího. Ten z opakovaného televizního záběru vyčetl, že slávistický kapitán oťukal pukem břevno a tyč. Za minutu se drze po pravé straně protáhl kolem Hejdy mladík Vondrka a domácí obránce jako první putoval za katr. Na trestné lavici vydržel celé dvě minuty jenom díky tradičně vynikajícímu Málkovi. Nejvíce se slávistický brankář blýskl zákrokem betonem před osamoceným Brabencem a pověstnou mrštnou lapačkou při střele Čierného. I Mařík použil svou otevřenou rukavici k vytěsnění kotouče, když to na něho v 9. minutě zkoušel od modré Novák. Lapačka byla v hlavní roli také za minutu. Na trestné lavici sice seděl Nedoma, jenže Ujčík na modré útočné čáře minul kotouč a unikajícího Roba musel zastavit jen faulem. Následné trestné střílení však Štrba namířil právě do Málkovy rukavice. Ve 14. minutě přišpendlil Jindra na mantinel Matějovského a vyfasoval od nekompromisního Vengláře pětiminutový trest a předčasný povel k odchodu do sprchy. V dlouhé přesilovce ovšem Pražané ohrožovali Maříka jen neplodnými střelami od modré čáry.

Slávistický kouč Růžička reagoval na střeleckou impotenci svých svěřenců mícháním sestavou jako zedník maltou, ale příliš si nepomohl. Ke gólu se tak domácí dopracovali až při dvounásobné přesilové hře ve 29. minutě. Ujčík sice prázdnou branku ještě minul, Novák od modré už ale zamířil přesně. Za dvě minuty si pěkně sklepl přihrávku vzduchem na led Horák, v nadějné pozici však zakončil ledabyle. Podobně si počínali ve 34. minutě jeho spoluhráči v obraně, brankáře Maříka nechali na holičkách a Josef Beránek z druhé dorážky zvýšil svým prvním gólem v červenobílém dresu na 2:0. Hosté se však nepoložili a dokázali se rychle vrátit zpět do zápasu. V přesilové hře a při dalším avizovaném vyloučení se trefil po příčné přihrávce Štrby z voleje přesně do šibenice Sailer. V dohrávané početní převaze narazil Matějovský na mantinel hromotluka Suchánka a Jihočeši mohli srovnat ve 48 sekund trvající přesile dvou mužů. Avšak čárový rozhodčí Lederer odpískal hostům nesmyslný ofsajd, kouč Jágr si vysloužil za protesty dvouminutový trest pro hráčskou lavici a bylo po výhodě. Přesto hosté dokázali vyrovnat. Sailer se za brankou s pukem nerozpakoval, předložil ho Brabencovi a ten z minimálního úhlu procpal kotouč šedesát sekund před druhou sirénou za Málka.

Ve třetí třetině se Českobudějovičtí uchýlili k úporné defenzívě, uhrát bod na Slavii by byl odrazový můstek ke zlepšeným výkonům. Domácí bušili na Maříkovu branku jako diví, jenže ne a ne uspět. Ujčíkovi se možná bude o neproměněných šancích zdát. Nepomohly ani dvě přesilovky, vlastně naopak. Při vyloučení Brabence se v rychlém brejku po levém křídle protáhl Sailer, přihrál najetému Štrbovi a ten v oslabení nekompromisně poslal hosty poprvé v letošní sezóně do vedení! O překvapivé vítězství však Jihočeši brzo přišli. Slavistům stačilo na obrat skóre pouhých 14 sekund. Nejprve těsně po návratu Brabence na led zasunul do prázdné klece Branda, vzápětí přihrál zpoza branky Alinč mezi kruhy na volného Antoše a ani ten se nemýlil. Jágrova družina v závěru dřela. Přežila další oslabení a vrhla všechny síly v pokus o vyrovnání. Na začátku 60. minuty přišel oddechový čas a logický Maříkův výstup na střídačku. V power-play Málkovi svištěly kotouče kolem hlavy, bohužel Nedomova dělovka přistála přímo na masce a otřesený slávistický brankář musel s vyraženými zuby a podezřením na zlomeninu čelisti 23 sekund před koncem třetího dějství přepustit své místo náhradníku Hronkovi. Ten už zasahovat nemusel, Beránek vyšťouchl puk na Hübla, který pečetil výhru Pražanů 5:3 trefou do prázdné brány.